26 maja 2024

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1.W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień Matki pamiętajmy w modlitwach o naszych mamach żyjących i tych, które odeszły już do wieczności.

2. W dzisiejszą niedzielę na Mszę św. o godz. 1100 i spotkanie zapraszamy rodziców oraz dzieci, które pragną przystąpić do rocznicy Komunii św. Obecność obowiązkowa!

3. Spowiedź przed rocznicą I Komunii św., dla dzieci, kandydatów do bierzmowania , świadków, rodziców, rodzin, w poniedziałek o godz. 1800. Obecność obowiązkowa!

4. Próba generalna przed bierzmowaniem w poniedziałek o godz. 1800. Obecność obowiązkowa!

5. W środę w czasie Mszy św. o godz. 1700 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania, uroczystej Eucharystii przewodniczył będzie JE Ks. Bp Dr Marek Mendyk, Pasterz Kościoła Świdnickiego.

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

7. W czwartek, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. Msze św. w Boże Ciało zostaną odprawione w naszym kościele według następującego porządku: o godz. 800, 930 z procesją do czterech ołtarzy, Litania do Matki Najświętszej będzie w czasie uroczystej procesji, następna Msza św. po zakończeniu procesji i wieczorem o godz. 1800. Prosimy o liczny udział wszystkich Parafian we Mszy św. oraz w procesji w uroczystość Bożego Ciała; dzieci I Komunijne, dzieci, które będą przeżywały w tym dniu rocznicę Komunii św. przyjdą wraz z rodzicami na Mszę św. i procesję o godz. 930. Dzieci, które będą sypać kwiatki dołączą się do procesji. Prosimy o udział rodziców wraz z dziećmi. Próba dla dzieci, które będą sypać kwiatki w czasie procesji w środę o godz. 1600. Prosimy o przynoszenie kwiatków na procesję Bożego Ciała. Liturgiczną Służbę Ołtarza Dorosłych zapraszamy w Boże Ciało na Mszę św. o godz. 930. Procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Asnyka, Truskawiecka, Psie Pole i Asnyka. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie okien na trasie procesji Bożego Ciała. Zapraszamy Panów do niesienia baldachimu oraz przygotowania ołtarzy w czwartek o godz. 600 rano. Uroczystość Bożego Ciała jest świętem obowiązującym z przykazania do uczestnictwa we Mszy św, tak jak w niedzielę. Przez cały tydzień po uroczystości Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem wraz z Litanią pół godziny przed wieczorną Mszą św. 1630 bezpośrednio po procesji Eucharystia.

8. W piątek, przypada święto Nawiedzenia NMP zapraszamy na Mszę św. wieczorną.

9.W piątek, Koronka do Miłosierdzia Bożego.

10.W I. sobotę miesiąca wspominamy Niepokalane Serce Matki Najświętszej zapraszamy na Mszę św., nabożeństwo rozpoczniemy adoracją Najświętszego Sakramentu od godz.800.

11. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Dziękczynienia, przy wyjściu z kościoła będziemy zbierać ofiary na rzecz na Centrum Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Ofiarodawcom bardzo dziękujemy.

12. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 930 z udziałem Liturgicznej Służby Ołtarza Dorosłych.

13. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 1730.

14. Nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii będą odprawiane pół godziny przed wieczorną Eucharystią, bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

16. W zakrystii można zamawiać Msze św. w intencjach naszych bliskich zarówno żyjących jak i za zmarłych. Jest już księga intencji mszalnych na przyszły rok, wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zakrystii w celu rezerwacji terminów Mszy św.

17. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu parafii na uroczystość dziesięciolecia konsekracji naszego kościoła m.in. zakup i montaż w świątyni kamiennej tablicy upamiętniającej to wydarzenie – koperty na ofiary na ten cel - można odebrać przy stoliku z gazetami. Ofiary od każdej Rodziny oraz Wspólnot Parafialnych prosimy składać do skarbony przy świeczniku przy prezbiterium.

18. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii, za przelewy na konto, ofiary na tacę, ofiary do skarbon. Niech dobry Bóg wynagradza każdy dar serca.

19. Dziękujemy wszystkim zgromadzonym dziś przy ołtarzu za wspólną modlitwę, niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w chrześcijańskim życiu.

 

Admin strony: adadmistronparaf68@gmail.com

Kontakt

ADRES

ul. Żegiestowka 3

58-301Wałbrzych

 +48 786658336

e-mail: kancelaria@mbnpwalbrzych.pl

 

 

Nr konta parafii

Bank SANTANDER

40 1090 2271 0000 0001 3128 5954

Copyright© Parafia MBNP Wałbrzych.   Wszelkie prawa zastrzeżone.