11 września 2022

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Zgodnie z naszym planem gospodarczym w dzisiejszą niedzielę jako drugą niedzielę miesiąca, zbieramy na tacę ofiary na inwestycje remontowe w naszej parafii – m.in. naprawę ogrodzenia przy kościele, indywidualne ofiary prosimy składać bezpośrednio po każdej Mszy św. w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne. Ofiary na nowe pancerne tabernakulum prosimy składać do skarbony przy świeczniku oraz wpłacać na konto parafialne. Koperty na ofiary na nowe pancerne tabernakulum znajdują się przy stoliku z gazetami oraz przy świeczniku w prezbiterium. Dziękujemy za Waszą hojność serca, zrozumienie i życzliwość.

2. W dzisiejszą niedzielę na Mszę św. o godz. 930 i spotkanie zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców.

3. W dzisiejszą niedzielę na Mszę św. o godz. 1100 i spotkanie zapraszamy rodziców oraz dzieci, które w nowym roku szkolnym pragną przystąpić do I Komunii św.

4. W poniedziałek, o godz. 1630 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Nabożeństwo Fatimskie wraz z uroczystą procesją.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

6. W środę, będziemy przeżywać Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, zapraszamy na Msze św. o godz. 1700.

7. W czwartek, będziemy przeżywać uroczystość Matki Bożej Bolesnej - Patronki Miasta Wałbrzycha, zapraszamy na Msze św. o godz. 900 oraz o godz. 1700.

8. Uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem JE Ks. Bp Ignacego Deca w kolegiacie MB Bolesnej i św. Aniołów Stróżów, po Mszy św. procesja z cudowną figurą do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej – Patronki Wałbrzycha.

9. W piątek, Koronka do Miłosierdzia Bożego – prowadzi 3. Róża.

10. W piątek na Mszę św. o godz. 1700 zapraszamy ministrantów oraz chętnych chłopców do służby przy ołtarzu - zbiórka po Mszy św.

11. W sobotę o godz. 1000 zapraszamy chętne dziewczynki na spotkanie scholii w domu parafialnym.

12. W przyszłą niedzielę o godz. 1100 na Mszę św. i spotkanie zapraszamy rodziców oraz dzieci, które w nowym roku szkolnym pragną przystąpić do rocznicy Komunii św.

13. W przyszłą niedzielę obchodzony będzie w Kościele w Polsce dzień Środków Społecznego Przekazu. Jest to okazja by przypomnieć sobie, że na terenie naszej diecezji nadaje swój program Katolickie Radio Rodzina - rozgłośnia Archidiecezji Wrocławskiej i Diecezji Świdnickiej. Dziękując za wieloletnie wsparcie tej rozgłośni Biskup Świdnicki prosi by w niedzielę, za tydzień w parafiach diecezji przeprowadzono zbiórki ofiar przy wyjściu z kościoła, które zostaną przeznaczone na dalszy rozwój Radia Rodzina. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

14. W zakrystii można zamawiać intencje mszalne.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

16. Dziękujemy Wiernym naszej parafii za pomoc w pracach porządkowych przy kościele.

17. Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz ofiary na rzecz utrzymania świątyni, niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na drogach wiary.

 

Admin strony: adadmistronparaf68@gmail.com

Kontakt

ADRES

ul. Żegiestowka 3

58-301Wałbrzych

 +48 786658336

e-mail: kancelaria@mbnpwalbrzych.pl

 

 

Nr konta parafii

Bank SANTANDER

40 1090 2271 0000 0001 3128 5954

Copyright© Parafia MBNP Wałbrzych.   Wszelkie prawa zastrzeżone.