09 października 2022

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. Zgodnie z naszym planem gospodarczym w dzisiejszą niedzielę jako drugą niedzielę miesiąca, zbieramy na tacę ofiary na inwestycje remontowo-gospodarcze w naszym kościele. Ofiary na nowe pancerne tabernakulum prosimy składać w zakrystii oraz wpłacać na konto parafialne. Dziękujemy wszystkim dotychczasowym Ofiarodawcom i prosimy o pomoc i zrozumienie.

2. W dzisiejszą niedzielę na Mszę św. o godz. 930 i spotkanie zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców.

3. W dzisiejszą niedzielę na Mszę św. o godz. 1100 zapraszamy rodziców oraz dzieci które pragną przystąpić do I Komunii św. po Mszy św. spotkanie z firmą która będzie filmowała uroczystość I Komunii św. W najbliższą sobotę 15.10.2022 r. o godz. 1030 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie z firmą, która szyje stroje do Komunii św.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

5. W środę o godz. 1630 na nabożeństwo i Mszę św. zapraszamy ministrantów, lektorów oraz chętnych chłopców do służby przy ołtarzu zbiórka w kościele po nabożeństwie.

6. W czwartek, o godz. 1630 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie wraz z uroczystą procesją. Niech nikogo z nas nie zabraknie.

7. W piątek Dzień Edukacji Narodowej - modlimy się za wszystkich pracowników oświaty.

8. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego – prowadzi 3. Róża.

9. W sobotę o godz. 1000 zapraszamy na spotkanie scholi w kościele.

10. W przyszłą w niedzielę przeżywamy Dzień Papieski, jak w całej Polsce, tak we wspólnocie przy naszej parafii u wejścia do kościoła będziemy zbierać ofiary pieniężne na Fundację Św. Jana Pawła II, która funduje stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

11. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 1100, zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do rocznicy Komunii św, po Mszy św. spotkanie.

12. Informujemy, że w zakrystii jest księga intencji mszalnych na przyszły rok.

13. Nabożeństwa październikowe w naszej parafii są odprawiane pół godziny przed Mszą wieczorną, dzieci zapraszamy w poniedziałki, młodzież w piątki.

14. Kartki wypominkowe można odebrać dzisiaj u wejścia do kościoła oraz w zakrystii. Bardzo prosimy o wypełnienie tych kartek pismem czytelnym. Prosimy także o wpisanie dokładnego adresu rodziny, która ofiaruje wypominki. Planujemy, zgodnie z naszą tradycją odprawiać nabożeństwa wypominkowe wg porządku ulic zamieszkania. Wypisane kartki wypominkowe prosimy składać do skarbony z napisem Wypominki wystawionej w pobliżu prezbiterium obok świecznika, prosimy nie wrzucać kartek wypominkowych na tacę. Bardzo prosimy przekazać kartki wypominkowe naszym Parafianom, którzy są chorzy, a bardzo pragną się włączyć w modlitwę wypominkową za zmarłych w naszej świątyni.

15. Bardzo dziękujemy naszym Wiernym za pomoc w miniony piątek w pracach porządkowych przy kościele i domu parafialnym.

16. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoją modlitwę i ofiarę czują się odpowiedzialni za naszą świątynię. Niech Boże błogosławieństwu umacnia naszą wiarę, abyśmy w oczekiwaniu na przyjście Pana pomnażali skarb otrzymany w Sakramencie Chrztu Świętego.

Admin strony: adadmistronparaf68@gmail.com

Kontakt

ADRES

ul. Żegiestowka 3

58-301Wałbrzych

 +48 786658336

e-mail: kancelaria@mbnpwalbrzych.pl

 

 

Nr konta parafii

Bank SANTANDER

40 1090 2271 0000 0001 3128 5954

Copyright© Parafia MBNP Wałbrzych.   Wszelkie prawa zastrzeżone.