16 października 2022

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą w niedzielę przeżywamy Dzień Papieski, jak w całej Polsce, tak we wspólnocie przy naszej parafii u wejścia do kościoła będziemy zbierać ofiary pieniężne na Fundację św. Jana Pawła II, która funduje stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

2. W dzisiejszą niedzielę na Mszę św. o godz. 1100, zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujących się do rocznicy Komunii św, po Mszy św. spotkanie.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

4. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego, prowadzi 4. Róża.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Kościoły na misjach prowadzą szpitale, ośrodki zdrowia, przytułki, ośrodki edukacyjne, tylko z ofiar zebranych podczas różnych akcji w ciągu roku można pomóc tym bardzo biednym, żyjącym w nędzy ludziom. Niech dar złożony na ten cel w miarę naszych możliwości będzie pomocą dla naszych bliźnich. W naszej wspólnocie parafialnej u wejścia do kościoła będziemy zbierać ofiary pieniężne na potrzeby Misji Świętych. Składamy serdeczne Bóg zapłać, wszystkim Ofiarodawcom.

6. Nabożeństwa październikowe w naszej parafii są odprawiane pół godziny przed Mszą wieczorną, dzieci zapraszamy w poniedziałki, młodzież w piątki.

7. Informujemy, że w zakrystii jest księga intencji mszalnych na przyszły rok.

8. Ofiary na inwestycje remontowe w naszej parafii – prosimy składać bezpośrednio po każdej Mszy św. w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne. Ofiary na nowe pancerne tabernakulum prosimy składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne. Dziękujemy za Waszą hojność serca, zrozumienie i życzliwość.

9. Kartki wypominkowe można odebrać dzisiaj u wejścia do kościoła oraz w zakrystii. Bardzo prosimy o wypełnienie tych kartek pismem czytelnym. Prosimy także o wpisanie dokładnego adresu rodziny, która ofiaruje wypominki. Planujemy, zgodnie z naszą tradycją odprawiać nabożeństwa wypominkowe wg porządku ulic zamieszkania. Wypisane kartki wypominkowe prosimy składać do skarbony z napisem Wypominki wystawionej w pobliżu prezbiterium obok świecznika, prosimy nie wrzucać kartek wypominkowych na tacę. Bardzo prosimy przekazać kartki wypominkowe naszym Parafianom, którzy są chorzy, a bardzo pragną się włączyć w modlitwę wypominkową za zmarłych w naszej świątyni.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoją modlitwę i ofiarę czują się odpowiedzialni za naszą świątynię. Niech Boże błogosławieństwu umacnia naszą wiarę, abyśmy w oczekiwaniu na przyjście Pana pomnażali skarb otrzymany w Sakramencie Chrztu Świętego.

Admin strony: adadmistronparaf68@gmail.com

Kontakt

ADRES

ul. Żegiestowka 3

58-301Wałbrzych

 +48 786658336

e-mail: kancelaria@mbnpwalbrzych.pl

 

 

Nr konta parafii

Bank SANTANDER

40 1090 2271 0000 0001 3128 5954

Copyright© Parafia MBNP Wałbrzych.   Wszelkie prawa zastrzeżone.