30 października 2022

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. We wtorek, uroczystość Wszystkich Świętych porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 800, 930, 1100 oraz Msza św. wieczorna o 1800. W uroczystość Wszystkich Świętych mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. tak jak w niedzielę. W uroczystość Wszystkich Świętych zgodnie z prośbą Księdza Biskupa u wejścia do kościoła będziemy zbierać ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za nich odpust zupełny. Warunkiem uzyskania tego odpustu jest nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełnienie innych warunków takich jak przystąpienie do Sakramentu Pokuty, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca świętego.

2. W środę, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych zapraszamy na Msze św. o godz. 900 oraz Msza św. wieczorna o 1700.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

4. W czwartek, jako I miesiąca - Msza św. z udziałem Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej – modlimy się o powołania do Służby Bożej.

5. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego, prowadzi 6. Róża.

6. Spowiedź w I piątek miesiąca od 1600.

7. W I piątek przed południem odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

8. W I sobotę miesiąca wspominamy Niepokalane Serce Matki Najświętszej zapraszamy na Mszę św.

9. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 930 z udziałem Liturgicznej Służby Ołtarza Dorosłych.

10. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 1715.

11. Kartki wypominkowe można odebrać dzisiaj przy stoliku z gazetami oraz w zakrystii. Wypisane kartki wypominkowe prosimy składać do skarbony z napisem Wypominki wystawionej w pobliżu prezbiterium obok świecznika, prosimy nie wrzucać kartek wypominkowych na tacę. Porządek nabożeństw wypominkowych, które będziemy odprawiać od środy 2. listopada o godz. 1630, jest umieszczony w gablocie ogłoszeń. Kartki wypominkowe, oddane po 1. listopada zostaną uwzględnione w nabożeństwie za zmarłych w piątek 11. listopada.

12. Ofiary za potrzeby naszego kościoła – nowe pancerne tabernakulum – prosimy składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne. Wszystkim Ofiarodawcom bardzo dziękujemy.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

14. Dziękujemy naszym Parafianom, za pomoc w pracach porządkowych przy kościele i domu parafialnym.

15. W listopadzie odbędą się Rekolekcje Diecezjalne, które w tym roku organizowane są w Hali Sportowo-Widowiskowej w Świebodzicach.

16. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoją modlitwę i ofiarę czują się odpowiedzialni za naszą świątynię. Niech Boże błogosławieństwu umacnia naszą wiarę.

 

Admin strony: adadmistronparaf68@gmail.com

Kontakt

ADRES

ul. Żegiestowka 3

58-301Wałbrzych

 +48 786658336

e-mail: kancelaria@mbnpwalbrzych.pl

 

 

Nr konta parafii

Bank SANTANDER

40 1090 2271 0000 0001 3128 5954

Copyright© Parafia MBNP Wałbrzych.   Wszelkie prawa zastrzeżone.