04 grudnia 2022

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu do kościoła organizowana jest w całej Polsce zbiórka ofiar na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Wszystkim Ofiarodawcom składamy staropolskie Bóg zapłać.

2. W dzisiejszą niedzielę Msza św. o godz. 1100 z udziałem Liturgicznej Służby Ołtarza Dorosłych.

3. W dzisiejszą niedzielę o godz. 1715 do kościoła zapraszamy Rodzinę Różańca Świętego na zmianę tajemnic.

4. Msze św. Roratnie są odprawiane w poniedziałki, środy i piątki o godz. 1700. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy zwłaszcza dzieci i młodzież.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

6. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszej parafii będą odprawione o godz. 900, 1200 wraz z Godziną Świętą i wieczorna o 1700. W czasie Mszy św. o godz. 1700 zostaną poświęcone medaliki dzieci, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do I Komunii św. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Program rekolekcji znajduje się w gablocie ogłoszeń i we wiatrołapie. Prosimy o modlitwę w intencji Parafii oraz Ks. Rekolekcjonisty.

8. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 930, zapraszamy kandydatów przygotowujących się do bierzmowania, po Mszy św. spotkanie. Obecność obowiązkowa.

9. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 1100, zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św, po Mszy św. spotkanie. Obecność obowiązkowa.

10. Tak jak to mamy w naszym planie gospodarczym w każdą drugą niedzielę miesiąca, czyli za tydzień, będziemy zbierać na tacę ofiary na potrzeby inwestycyjne naszego kościoła m. in. nowe pancerne tabernakulum. Indywidualne ofiary prosimy wpłacać w zakrystii po każdej Mszy św. lub na nasze konto. Numer rachunku bankowego znajduje się w gablocie. Składamy serdeczne Bóg zapłać dotychczasowym Ofiarodawcom i prosimy o pomoc i zrozumienie.

11. Poświęcone opłatki wigilijne, można nabyć po Mszy św. w zakrystii. Opłatki w tym roku nie będą roznoszone do naszych mieszkań. Prosimy o poinformowanie o tym zainteresowanych parafian zwłaszcza starszych i pomoc w zaopatrzeniu ich w ten świąteczny znak pokoju i pojednania. Opłatki są ofoliowane, z pewnego źródła, z atestem Kurii Biskupiej. Przestrzegamy przed oszustami! Ofiary, jakie będą składane przy tej okazji są przeznaczone potrzeby naszej parafii.

12. W zakrystii można zamawiać Msze św. w intencjach naszych bliskich zarówno żyjących, jak i za zmarłych.

  1. Po Nowym Roku rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Zapisy na kolędę w zakrystii.

14. Rozprowadzamy świece wigilijne świece świąteczne - cena: duże 20 zł, małe 10 zł. Osoby pragnące zakupić świece zapraszamy po każdej Mszy świętej do stolika przy wyjściu z kościoła.

15. Informujemy, że na prośbę naszych parafian od poniedziałku będą rozprowadzane kartki świąteczne, dochód ze sprzedaży kartek jest przeznaczony na potrzeby Służby Liturgicznej Ołtarza.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

17. Dziękujemy wszystkim zgromadzonym dziś przy ołtarzu za wspólną modlitwę i złożone ofiary.

 

Admin strony: adadmistronparaf68@gmail.com

Kontakt

ADRES

ul. Żegiestowka 3

58-301Wałbrzych

 +48 786658336

e-mail: kancelaria@mbnpwalbrzych.pl

 

 

Nr konta parafii

Bank SANTANDER

40 1090 2271 0000 0001 3128 5954

Copyright© Parafia MBNP Wałbrzych.   Wszelkie prawa zastrzeżone.