25 grudnia 2022

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

 1. W jutro, w poniedziałek, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, będziemy obchodzić święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika Pańskiego. Porządek Mszy św. w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia tak jak w niedzielę, czyli o godz. 800, 930 1100 i wieczorna o 1800. W drugi dzień świąt przy wyjściu z kościoła będziemy zbierać ofiary na potrzeby Papieskiego Wydziału Teologicznego oraz Wyższego Seminarium Duchownego. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.
 2. We wtorek, uroczystość św. Jana Ewangelisty, Msza św. w naszym kościele z obrzędem poświęcenia wina o godz. 1700 . Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.
 4. W piątek, Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. W sobotę, zakończenie roku kalendarzowego. Msze św. o godz. 900 i wieczorna o godz. 1700. Nabożeństwo dziękczynno – błagalne rozpoczniemy o godz. 1630. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Nowy Rok Pański 2023 - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Światowy Dzień Pokoju. Porządek Mszy św. tak jak w niedzielę, czyli o godz. 800, 930, 1100 oraz wieczorna o godz. 1800. W Nowy Rok mamy obowiązek z przykazania do uczestnictwa we Mszy św. tak jak w niedzielę. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 7. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będziemy zbierać ofiary do puszek na działalność Katolickich Poradni Rodzinnych w naszej diecezji. Ofiarodawcom składamy staropolskie Bóg.
 8. Po Nowym Roku rozpoczniemy wizytę duszpasterską, czyli kolędę plan kolędy podamy w niedzielę 1. stycznia podczas ogłoszeń parafialnych. Zapisy na kolędę w zakrystii.
 9. W zakrystii można zamawiać Msze św. w intencjach naszych bliskich zarówno żyjących, jak i za zmarłych.
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim dotychczasowym Ofiarodawcom inwestycji w naszym kościele. Ofiary na ten cel prosimy składać po Mszy św. w zakrystii lub wpłacać na nasze konto parafialne. Numer rachunku bankowego znajduje się w gablocie ogłoszeń.
 11. Jak każdego roku prosimy o pomoc w opłaceniu składki na ubezpieczenie kościoła. Ofiary od każdej Rodziny prosimy składać w podpisanej kopercie do skarbony przy świeczniku przy prezbiterium. Ofiarodawcom już bardzo dziękujemy.
 12. Dziękujemy Państwu Beacie i Dariuszowi Lamczyk ze Świebodzic za wykonaną Szopkę Bożonarodzeniową w naszym kościele, naszym Parafianom za zaangażowanie w prace porządkowe przy kościele, pomoc przy montażu i dekoracji choinek.
 13. Zachęcamy wszystkich do modlitwy przy Szopce Bożonarodzeniowej.
 14. Dziękujemy za złożone na tacę ofiary, niech dobry Bóg wszystkim błogosławi nam na czas świąt i wypoczynku!
 15. Ze swej strony składamy wszystkim Parafianom oraz przybyłym do naszej parafii Gościom serdeczne życzenia Bożonarodzeniowe! Niech Dziecię Jezus błogosławi Wam na każdy dzień Waszego życia. Wszystkim życzymy Szczęść Boże!

 

Admin strony: adadmistronparaf68@gmail.com

Kontakt

ADRES

ul. Żegiestowka 3

58-301Wałbrzych

 +48 786658336

e-mail: kancelaria@mbnpwalbrzych.pl

 

 

Nr konta parafii

Bank SANTANDER

40 1090 2271 0000 0001 3128 5954

Copyright© Parafia MBNP Wałbrzych.   Wszelkie prawa zastrzeżone.