19 lutego 2023

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

  1. Odpowiadając na apel przewodniczącego Episkopatu Polski, arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Biskupa Marka Mendyka, Biskupa Świdnickiego w dzisiejszą niedzielę przy wyjściach ze świątyni będziemy zbierać ofiary pieniężne na potrzeby poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Niech nasza modlitwa i ofiara wspomoże tych, którym przyszło dźwigać krzyż śmierci, cierpienia, beznadziei i osamotnienia. Z całego serca dziękujemy za wsparcie!
  2. W dzisiejszą niedzielę na Mszę św. o godz. 1100, zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do rocznicy Komunii św, po Mszy św. spotkanie. Obecność obowiązkowa.
  3. W najbliższą środę rozpoczynamy Czas Czterdziestodniowego Przygotowania Paschalnego, czyli Wielki Post. Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty - zostanie odprawiona przed południem o godz. 900 oraz wieczorem o 1700. Uczyńmy wszystko, aby czas Wielkiego Postu rozpocząć udziałem we Mszy św. w Środę Popielcową. Wszystkich serdecznie zapraszamy! Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
  4. Nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: DROGA KRZYŻOWA w piątek o godz. 1630 oraz Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1715. Przypominamy, że każdorazowe uczestnictwo w tych nabożeństwach zostało przez Ojca Świętego Franciszka ubogacone łaską odpustu zupełnego, który można ofiarować we własnych intencjach lub za zmarłych. Serdecznie zapraszamy wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież.
  5. Ofiary na inwestycje remontowo-gospodarcze w parafii, prosimy składać w zakrystii oraz wpłacać na konto parafialne. Dziękujemy wszystkim dotychczasowym Ofiarodawcom zapewniając o modlitewnej pamięci.
  6. W zakrystii można zamawiać Msze św. w intencjach naszych bliskich zarówno żyjących, jak i za zmarłych.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  8. Dziękujemy wszystkim zgromadzonym dziś przy ołtarzu za wspólną modlitwę i złożone ofiary, niech Miłosierny Bóg wszystkim błogosławi.

Admin strony: adadmistronparaf68@gmail.com

Kontakt

ADRES

ul. Żegiestowka 3

58-301Wałbrzych

 +48 786658336

e-mail: kancelaria@mbnpwalbrzych.pl

 

 

Nr konta parafii

Bank SANTANDER

40 1090 2271 0000 0001 3128 5954

Copyright© Parafia MBNP Wałbrzych.   Wszelkie prawa zastrzeżone.