19 marca 2023

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi

Ks. Jakub Klimontowski, wikariusz parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy. Program rekolekcji znajduje się w gablocie ogłoszeń. Księdza Rekolekcjonistę serdecznie witamy - życzymy światła i mocy Ducha Świętego w duchowym przygotowaniu nas do przeżycia Świąt Paschalnych. Nauki rekolekcyjne wraz z Eucharystią dla dorosłych i młodzieży w poniedziałek, wtorek i w środę o godz. 900 oraz o godz. 1700. Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii we wtorek bezpośrednio po Mszy wieczornej. Spowiedź rekolekcyjna dla dorosłych w środę przed południem od godz. 830 do 900, po południu od 1630 do 1700. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

2. W dzisiejszą niedzielę na Mszę św. o godz. 1100, zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do rocznicy Komunii św, po Mszy św. spotkanie. Obecność obowiązkowa.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

4. W sobotę, przeżywamy Zwiastowanie Pańskiej, zapraszamy na Mszę św. o godz. 900 rano i wieczorem o godz. 1700.W uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy przeżywać dzień świętości życia. Wiele osób podjęło modlitwę w intencji Poczętego Życia włączając się do Duchowej Adopcji. Kto chciałby jeszcze dołączyć do tej modlitwy, niech zgłosi się w dniu dzisiejszym do zakrystii. Zapraszamy wszystkie rodziny w sobotę na Mszę św. niech nikogo z nas nie zabraknie.

5. Z racji przypadającej 25 marca kolejnej rocznicy powstania diecezji świdnickiej zapraszamy wspólnoty parafialne, zakonników i siostry zakonne do modlitwy w intencji Biskupa Świdnickiego, Bp Marka Mendyka, który w sobotę, 25 III, o godz. 12.00 w katedrze będzie przewodniczył Mszy Św. z okazji 19. rocznicy ustanowienia diecezji świdnickiej.

Tego dnia przypada także 19. rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry Bp Ignacego Deca, pierwszego Biskupa Świdnickiego. Biskupa Seniora polecamy modlitewnej pamięci Kościoła diecezjalnego. Zapraszamy duchowieństwo i wiernych do udziału we wspólnej modlitwie.

6. Nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: DROGA KRZYŻOWA w piątek o godz. 1630 oraz Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1715. Serdecznie zapraszamy wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież.

7. W zakrystii można zamawiać Msze św. w intencjach naszych bliskich zarówno żyjących, jak i za zmarłych.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

  1. Jak każdego roku prosimy o pomoc w przygotowaniu kościoła na Święta Wielkanocne – koperty na ofiary na kwiaty do Bożego Grobu - można odebrać przy wyjściu z kościoła. Ofiary od każdej Rodziny oraz Wspólnot Parafialnych prosimy składać do skarbony przy świeczniku przy prezbiterium. Ofiarodawcom już bardzo dziękujemy.

10. Przy stoliku przy wyjściu z kościoła można się zaopatrzyć w kartki świąteczne.

11. Dziękujemy wszystkim zgromadzonym dziś przy ołtarzu za wspólną modlitwę i złożone na tacę ofiary, niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w podjętych postanowieniach wielkopostnych.

 

Admin strony: adadmistronparaf68@gmail.com

Kontakt

ADRES

ul. Żegiestowka 3

58-301Wałbrzych

 +48 786658336

e-mail: kancelaria@mbnpwalbrzych.pl

 

 

Nr konta parafii

Bank SANTANDER

40 1090 2271 0000 0001 3128 5954

Copyright© Parafia MBNP Wałbrzych.   Wszelkie prawa zastrzeżone.