03 czerwca 2023

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą obchodzimy Dzień Dziękczynienia, przy wyjściu z kościoła będziemy zbierać ofiary na rzecz na Centrum Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Ofiarodawcom bardzo dziękujemy.

2. W dzisiejszą niedzielę Msza św. o godz. 930 z udziałem Liturgicznej Służby Ołtarza Dorosłych.

3. W dzisiejszą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 1715.

4. Próba kandydatów do sakramentu bierzmowania w poniedziałek o godz. 1600. Obecność obowiązkowa!

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

6. W czwartek, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. Msze św. w Boże Ciało zostaną odprawione w naszym kościele według następującego porządku: o godz. 800, 930 z procesją do czterech ołtarzy, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie w czasie uroczystej procesji, następna Msza św. po zakończeniu procesji i wieczorem o godz. 1800. Prosimy o liczny udział wszystkich Parafian we Mszy św. oraz w procesji w uroczystość Bożego Ciała; dzieci I Komunijne, dzieci, które będą przeżywały w tym dniu rocznicę Komunii św. przyjdą wraz z rodzicami na Mszę św. i procesję o godz. 930. Dzieci, które będą sypać kwiatki dołączą się do procesji. Prosimy o udział rodziców wraz z dziećmi. Próba dla dzieci, które będą sypać kwiatki w czasie procesji w środę o godz. 1615. Prosimy o przynoszenie kwiatków na procesję Bożego Ciała. Liturgiczną Służbę Ołtarza Dorosłych zapraszamy w Boże Ciało na Mszę św. o godz. 930. Procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Asnyka, Truskawiecka, Psie Pole i Asnyka. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie okien na trasie procesji Bożego Ciała. Zapraszamy Panów do niesienia baldachimu oraz przygotowania ołtarzy w czwartek o godz. 600 rano. Uroczystość Bożego Ciała jest świętem obowiązującym z przykazania do uczestnictwa we Mszy św, tak jak w niedzielę. Przez cały tydzień po uroczystości Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem wraz z Litanią pół godziny przed wieczorną Mszą św. 1630 bezpośrednio po procesji Msza św.

Próba dzieci do rocznicy w środę o godz. 1545.

7. W piątek, Koronka do Miłosierdzia Bożego.

8. Ministrantów, lektorów, scholę zapraszamy w sobotę o godz. 1200 , na spotkanie formacyjne w domu parafialnym.

9.W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 930 i spotkanie zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców.

10. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 1100 i krótkie spotkanie zapraszamy rodziców dzieci, które w przyszłym roku szkolnym pragną przystąpić do I Komunii św. Obecność obowiązkowa!

11. Nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii są odprawiane pół godziny przed wieczorną Eucharystią, bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.

12. Tak jak to mamy w naszym planie gospodarczym w każdą drugą niedzielę miesiąca, czyli za tydzień, będziemy zbierać na tacę ofiary na inwestycje remontowo-gospodarcze przy naszym kościele. Indywidualne ofiary prosimy składać w zakrystii po każdej Mszy św. oraz wpłacać na nasze konto parafialne. Numer rachunku bankowego znajduje się w gablocie. Składamy serdeczne Bóg zapłać dotychczasowym Ofiarodawcom i prosimy o pomoc i zrozumienie.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

14. W zakrystii można zamawiać Msze św. w intencjach naszych bliskich zarówno żyjących jak i za zmarłych. Jest już księga intencji mszalnych na przyszły rok, wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zakrystii w celu rezerwacji terminów Mszy św.

15. Dziękujemy wszystkim zgromadzonym dziś przy ołtarzu za wspólną modlitwę i złożone ofiary, niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w chrześcijańskim życiu.

Admin strony: adadmistronparaf68@gmail.com

Kontakt

ADRES

ul. Żegiestowka 3

58-301Wałbrzych

 +48 786658336

e-mail: kancelaria@mbnpwalbrzych.pl

 

 

Nr konta parafii

Bank SANTANDER

40 1090 2271 0000 0001 3128 5954

Copyright© Parafia MBNP Wałbrzych.   Wszelkie prawa zastrzeżone.