10 września 2023

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. Zgodnie z naszym planem gospodarczym w dzisiejszą niedzielę jako drugą niedzielę miesiąca, zbieramy na tacę ofiary na inwestycje gospodarcze w naszej parafii, indywidualne ofiary prosimy składać bezpośrednio po każdej Mszy św. w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne. Dziękujemy wszystkim dotychczasowym Ofiarodawcom i prosimy o pomoc i zrozumienie.

2. W dzisiejszą niedzielę na Mszę św. o godz. 930 i spotkanie zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

3. W dzisiejszą niedzielę na Mszę św. o godz. 1100 i spotkanie zapraszamy rodziców oraz dzieci, które w nowym roku szkolnym pragną przystąpić do I Komunii św. Obecność obowiązkowa.

4. W dzisiejszą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 1100 zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne, zapraszamy wszystkich pierwszoklasistów oraz ich rodziców, babcie, dziadków.

5. Dnia 8 września, jak co roku, rozpoczęła się Nowenna do Matki Bożej Bolesnej, Patronki naszego Miasta. W ramach dyżuru w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej - nasza parafia została poproszona o odprawienie i uczestniczenie we Mszy św. 12. września o godz. 1200.

6. W środę o godz. 1630 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Nabożeństwo Fatimskie wraz z uroczystą procesją.

7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

8. W czwartek, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, zapraszamy na Msze św. o godz. 900.

9. W piątek, będziemy przeżywać uroczystość Matki Bożej Bolesnej - Patronki Miasta Wałbrzycha, zapraszamy na Msze św. o godz. 900.

10. W piątek, Koronka do Miłosierdzia Bożego.

11. W sobotę młodzież naszej parafii uda się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach.

12. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 1100 i spotkanie zapraszamy rodziców oraz dzieci, które w nowym roku szkolnym pragną przystąpić do rocznicy Komunii św. Obecność obowiązkowa.

13. W przyszłą niedzielę. obchodzony jest w Kościele w Polsce dzień Środków Społecznego Przekazu. Jest to okazja by przypomnieć sobie, że na terenie naszej diecezji nadaje swój program Katolickie Radio Rodzina - rozgłośnia Archidiecezji Wrocławskiej i Diecezji Świdnickiej. Dziękując za wieloletnie wsparcie tej rozgłośni Biskup Świdnicki prosi by w niedzielę, za tydzień w parafiach diecezji przeprowadzono zbiórki ofiar przy wyjściu z kościoła, które zostaną przeznaczone na dalszy rozwój Radia Rodzina. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

14. W zakrystii można zamawiać intencje mszalne.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

16. Dziękujemy sobie nawzajem za wspólną modlitwę oraz ofiary na rzecz utrzymania świątyni, niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na drogach wiary.

 

 

Admin strony: adadmistronparaf68@gmail.com

Kontakt

ADRES

ul. Żegiestowka 3

58-301Wałbrzych

 +48 786658336

e-mail: kancelaria@mbnpwalbrzych.pl

 

 

Nr konta parafii

Bank SANTANDER

40 1090 2271 0000 0001 3128 5954

Copyright© Parafia MBNP Wałbrzych.   Wszelkie prawa zastrzeżone.