01 października 2023

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę zgodnie z prośbą Biskupa Świdnickiego przy wyjściu z kościoła będziemy zbierać ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego, zakonów klauzurowych oraz biednych. Wszystkim Ofiarodawcom składamy staropolskie Bóg zapłać.

2. W dzisiejszą niedzielę Msza św. o godz. 930 z udziałem Liturgicznej Służby Ołtarza Dorosłych. Serdecznie zapraszamy.

3. W dzisiejszą niedzielę o godz. 1700 zapraszamy do kościoła na zmianę tajemnic Rodzinę Różańca Świętego.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

5. W I czwartek miesiąca Msza św. z udziałem Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego - modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

6. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 1630. Jak w każdy piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W piątek przed południem odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

8. W sobotę wspominamy NMP Królową Różańca Świętego, zapraszamy na Mszę św. o godz. 900.

9. W sobotę, Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardo Śl. wyjazd w godzinach porannych.

10. Zgodnie z naszym planem gospodarczym w przyszłą niedzielę jako drugą niedzielę miesiąca, będziemy zbierać na tacę ofiary na inwestycje gospodarcze w parafii. Ofiary na pokrycie kosztów naprawy elektroniki napędu dzwonu w kościele, prosimy składać do skarbony przy świeczniku oraz wpłacać na konto parafialne. Koperty na ofiary znajdują się przy stoliku z gazetami oraz przy świeczniku w prezbiterium. Dziękujemy za Waszą hojność serca, zrozumienie i życzliwość.

  1. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 930 i spotkanie zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców. Obecność obowiązkowa.
  2. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 1100 zapraszamy rodziców oraz dzieci, które pragną przystąpić do I Komunii św. W czasie Mszy o godz. 1100 zostaną wręczone i poświęcone różańce dzieciom przygotowującym się do pierwszej Komunii świętej. Po Mszy św. spotkanie z firmą fotograficzną. Spotkanie w sprawie strojów z firmą krawiecką w sobotę 14.10.2023 w domu parafialnym: chłopcy godz. 1000, dziewczynki godz. 1100.

13. Nabożeństwa październikowe w naszej parafii są odprawiane pół godziny przed Mszą wieczorną, dzieci zapraszamy w poniedziałki, młodzież w piątki.

14. Informujemy, że w zakrystii jest księga intencji mszalnych na przyszły rok.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

16. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoją modlitwę i ofiarę czują się odpowiedzialni za naszą świątynię. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na drogach chrześcijańskiego życia.

 

Admin strony: adadmistronparaf68@gmail.com

Kontakt

ADRES

ul. Żegiestowka 3

58-301Wałbrzych

 +48 786658336

e-mail: kancelaria@mbnpwalbrzych.pl

 

 

Nr konta parafii

Bank SANTANDER

40 1090 2271 0000 0001 3128 5954

Copyright© Parafia MBNP Wałbrzych.   Wszelkie prawa zastrzeżone.