22 października 2023

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Kościoły na misjach prowadzą szpitale, ośrodki zdrowia, przytułki, ośrodki edukacyjne, tylko z ofiar zebranych podczas różnych akcji w ciągu roku można pomóc tym bardzo biednym, żyjącym w nędzy ludziom. Niech dar złożony na ten cel w miarę naszych możliwości będzie pomocą dla naszych bliźnich. W naszej wspólnocie parafialnej u wejścia do kościoła zbieramy ofiary pieniężne na potrzeby Misji Świętych. Składamy serdeczne Bóg zapłać, wszystkim Ofiarodawcom.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

3. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.

4. Biskup Świdnicki, Bp Marek Mendyk, odpowiadając na apel Ojca Świętego prosi by w piątek 27 X w parafiach Diecezji Świdnickiej w ramach nabożeństw różańcowych a także podczas Mszy św. włączyć intencję z prośbą o pokój.

5. Nabożeństwa październikowe w naszej parafii są odprawiane pół godziny przed Mszą wieczorną, dzieci zapraszamy w poniedziałki, młodzież w piątki.

6. Kartki wypominkowe można odebrać przy stoliku z gazetami i w zakrystii. Bardzo prosimy o wypełnienie tych kartek pismem czytelnym. Prosimy także o wpisanie dokładnego adresu rodziny, która ofiaruje wypominki. Planujemy, zgodnie z naszą tradycją odprawiać nabożeństwa wypominkowe wg porządku ulic zamieszkania. Wypisane kartki wypominkowe prosimy składać do skarbony z napisem Wypominki wystawionej w pobliżu prezbiterium obok świecznika, prosimy nie wrzucać kartek wypominkowych na tacę. Bardzo prosimy przekazać kartki wypominkowe naszym Parafianom, którzy są chorzy, a bardzo pragną się włączyć w modlitwę wypominkową za zmarłych w naszej świątyni.

7. Ofiary na potrzeby naszego kościoła prosimy składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne. Numer rachunku bankowego znajduje się w gablocie. Wszystkim Ofiarodawcom bardzo dziękujemy.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. Informujemy, że w zakrystii jest księga intencji mszalnych na przyszły rok.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoją modlitwę i ofiarę czują się odpowiedzialni za naszą świątynię.

 

Admin strony: adadmistronparaf68@gmail.com

Kontakt

ADRES

ul. Żegiestowka 3

58-301Wałbrzych

 +48 786658336

e-mail: kancelaria@mbnpwalbrzych.pl

 

 

Nr konta parafii

Bank SANTANDER

40 1090 2271 0000 0001 3128 5954

Copyright© Parafia MBNP Wałbrzych.   Wszelkie prawa zastrzeżone.