29 października 2023

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. W środę, uroczystość Wszystkich Świętych porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 800, 930, 1100 oraz Msza św. wieczorna o 1800. W uroczystość Wszystkich Świętych mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. tak jak w niedzielę. W uroczystość Wszystkich Świętych zgodnie z prośbą Księdza Biskupa u wejścia do kościoła będziemy zbierać ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za nich odpust zupełny.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

3. W czwartek, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych zapraszamy na Msze św. o godz. 900 oraz Msza św. wieczorna o 1700.

4. W I piątek przed południem odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

5. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.

6. Spowiedź w I piątek miesiąca od 1600.

7. W I sobotę miesiąca wspominamy Niepokalane Serce Matki Najświętszej zapraszamy na Mszę św. o godz. 900.

8. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 930 z udziałem Liturgicznej Służby Ołtarza Dorosłych.

9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 1715.

10. Kartki wypominkowe można odebrać dzisiaj przy stoliku z gazetami oraz w zakrystii. Wypisane kartki wypominkowe prosimy składać do skarbony z napisem Wypominki wystawionej w pobliżu prezbiterium obok świecznika, prosimy nie wrzucać kartek wypominkowych na tacę. Porządek nabożeństw wypominkowych, które będziemy odprawiać od czwartku 2. listopada o godz. 1630, jest umieszczony w gablocie ogłoszeń. Kartki wypominkowe, oddane po 1. listopada zostaną uwzględnione w nabożeństwie za zmarłych w poniedziałek 13. listopada.

11. Ofiary na potrzeby naszego kościoła prosimy składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne. Wszystkim Ofiarodawcom bardzo dziękujemy.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

13. W listopadzie odbędą się Rekolekcje Diecezjalne, które w tym roku organizowane są w Hali Sportowo-Widowiskowej w Świebodzicach.

14. Peregrynacja Relikwii i obrazu Rodziny bł. Wiktorii i Józefa Ulmów wraz z dziećmi rozpocznie się dnia 8. listopada br uroczystą Mszą św. o godz. 1800 w parafii pw. Św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu.

15. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoją modlitwę i ofiarę czują się odpowiedzialni za naszą świątynię. Niech Boże błogosławieństwu umacnia naszą wiarę.

 

Możliwość uzyskania odpustu zupełnego w dniach 1-8 XI

 

Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za osobę zmarłą. Wystarczy nawiedzić cmentarz i wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu.

Zwykłe warunki uzyskania odpustu to: przyjęcie Komunii św., odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu.

Aby uzyskać odpust zupełny dla zmarłych:

1. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz trzeba wypełnić inne (ogólne) warunki, takie jak: stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego. Odpust ten można uzyskać od południa dnia Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny.

2. Również wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w ciągu roku cząstkowy.

Ogólne warunki uzyskania odpustu zupełnego:

• brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego

• stan łaski uświęcającej czyli brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego lub spowiedź sakramentalna

• przyjęcie Komunii Świętej

• odmówienie dowolnej modlitwy w intencji, w której modli się Ojciec Święty

• odpust może być uzyskany tylko jeden raz danego dnia.

 

Admin strony: adadmistronparaf68@gmail.com

Kontakt

ADRES

ul. Żegiestowka 3

58-301Wałbrzych

 +48 786658336

e-mail: kancelaria@mbnpwalbrzych.pl

 

 

Nr konta parafii

Bank SANTANDER

40 1090 2271 0000 0001 3128 5954

Copyright© Parafia MBNP Wałbrzych.   Wszelkie prawa zastrzeżone.