11 lutego 2024

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

 

  1. W dzisiejszą niedzielę, obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes w tym dniu przypada Światowy Dzień Chorych. Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chorych zostanie odprawiona jutro w poniedziałek o godz. 1700, okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. wieczorną.
  2. Tak jak to mamy w naszym planie gospodarczym w każdą drugą niedzielę miesiąca, czyli dzisiaj zbieramy ofiary na tacę na inwestycje w parafii.
  3. W dzisiejszą niedzielę na Mszę św. o godz. 930 i spotkanie zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców. Obecność obowiązkowa.
  4. W dzisiejszą niedzielę na Mszę św. o godz. 1100, zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św, po Mszy św. spotkanie. Obecność obowiązkowa. W czasie Mszy św. o godz.1100. zostaną poświęcone świece dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii. Św.
  5. W najbliższą środę rozpoczynamy Czas Czterdziestodniowego Przygotowania Paschalnego, czyli Wielki Post. Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty - zostanie odprawiona przed południem o godz. 900 oraz wieczorem o 1700. Uczyńmy wszystko, aby czas Wielkiego Postu rozpocząć udziałem we Mszy św. w Środę Popielcową. Wszystkich serdecznie zapraszamy! Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. W środę popielcową taca w całości jest przeznaczona na potrzeby charytatywne Kościoła. Ofiarodawcom bardzo dziękujemy.
  6. Nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: DROGA KRZYŻOWA w piątek o godz. 1630 oraz Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1715. Przypominamy, że każdorazowe uczestnictwo w tych nabożeństwach zostało przez Ojca Świętego Franciszka ubogacone łaską odpustu zupełnego, który można ofiarować we własnych intencjach lub za zmarłych. Serdecznie zapraszamy wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 1100, zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do rocznicy Komunii św, po Mszy św. spotkanie.
  8. W zakrystii można zamawiać Msze św. w intencjach naszych bliskich zarówno żyjących, jak i za zmarłych.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  10. Dziękujemy wszystkim zgromadzonym dziś przy ołtarzu za wspólną modlitwę i złożone ofiary, dziękujemy za ofiary składane w kopertach do skarbony przy prezbiterium i na konto parafialne, na remont uszkodzonego dachu domu parafialnego w skutek ostatnich wichur, niech Miłosierny Bóg wszystkim błogosławi na czas zbliżającego się Wielkiego Postu.

 

Admin strony: adadmistronparaf68@gmail.com

Kontakt

ADRES

ul. Żegiestowka 3

58-301Wałbrzych

 +48 786658336

e-mail: kancelaria@mbnpwalbrzych.pl

 

 

Nr konta parafii

Bank SANTANDER

40 1090 2271 0000 0001 3128 5954

Copyright© Parafia MBNP Wałbrzych.   Wszelkie prawa zastrzeżone.